BarTender

BarTender

BarTender Deneme Sürümü Tarih Boyut
BarTender Demo (9.01 Versiyon) 01 / 03 / 2009 186 MB

Kullanılması Kolay, Öğrenilmesi Kolay

BarTender sayesinde, küçük fare(mouse) hareketleri barkodları, metinleri ve grafikleri profesyonel kalitede etiketlere dönüştüren bir işlem halini alır. Nesneleri etiketlerin üzerine taşıyıp 1, 2, 3 gibi basit değişiklikler yapar.

 1. Etiket nesnesini seçmek için tıklayın. 
 2. Hızlı ve basit bir mouse hareketi ile yeni pozisyona doğru sürükleyin. 
 3. Sonra da nesneleri kolayca şekillendirin.

Dikkatlice hazırlanmış menüler, “pop-up” diyaloglar hatta en gelişmiş seçenekleri (bu gelişmiş seçenekler de anlaşılması çok kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.) ike BarTender’i özelleştirmek de çok kolaydır. “Geri (Undo)” komutu ile acemiler hata yapmaktan korkmayacaklar. Ve tabi ki ustalar da her zaman ihtiyaç duydukları güce sahip olacaklar.

İstisnal Tasarım Esnekliği

BarTender, etiketinizin görünümü, tipi, metnin ebatları, grafikleri ve barkodu üzerinde tam bir kontrol sağlamaktadır. Nesneleri istediğiniz yerde konumlandırıp istediğiniz yöne 1 derece kesinliği ile gönderebilirsiniz.

Sadece hayal gücünüzle sınırlısınız.

Güncel Windows Desteği

Microsoft’un resmi kullanıcılarına kesin bir sadakat ara kılavuzlar;  daha önce başka bir Windows uygulaması kullanmışsanız, etiketlerinizin tasarımına hazır olduğunuz anlamına gelmektedir.

Araç tavsiyeleri küçük ipuçları önerir ve üç araç çubuğunun her biri ekrandan görüntüden çıkarılabildiği gibi, istenilen boyutlara getirilebilme esnekliğine sahiptir.

Birçok etiket dizaynı değiştirip yazdırabilirsiniz.

Görüntülemede Yüksek Kesinlik

Bartender tasarım modu size etiketinizin olağanüstü kesinlikte gerçek-zamanlı görünümünü sunar. Aynı zamanda Dış Veri kaynaklarınızı okuyabilen baskı öncesi modu etiketinizin tam olarak neye benzeyeğinin kesin bir görüntüsünü sunar. Bu, etiket harcamadan hızlı çalışabilir anlamına gelmektedir.

Dış veri kaynaklarınız ile birlikte, baskı öncesi boşa harcanan etiket sayısını azaltır.

Tasarlayıcı Tip Yüzleri (TypeFace)

Bartender ve Seagull yazıcılarının sürücüleri size sayısız çeşitlikte font imkanları sunar. Maksimum hız için yazıcınızın fontunu esnek stiller için Windows fontları kullanın. Çoğu yazıcı sürücüleri bugün için yüksek düzeyde bir font çeşitliliği karışımı ve buna uygun baskı performansını yüklemelerini desteklememektedir.

“Anlık” Barkodlar (TypeFace)

Bartender’in araç çubuğu daha önceden tanımlanmış sayısız barkod bileşenine erişim sağlar. Tasarladığınız etiketlerinizin içindeki “Drag and drop” barkodları küçük ve tek bir fare hareketi uzaklığındandır. Önceden tanımlı bileşenlerimizi “olduğu gibi ” de, arzuladığınız gibi de kullanabilirsiniz…

Küçük bir ‘sürükle bırak’ hareketi ile barkodlar yaratın!

Rich Text with Daha Sourcing

‘Zengin Metin’ çok çeşitli formlarda yazı karakterleri (Times, Arial…) ve font (bold, italic…) içeren metin nesneleri üretmenize olanak sağlar. Dış veri alanı ile metinin değişik taraflarına kaynaklık etmenize olanak tanıyan Bartender zengin metini bir sonraki yeni aşamaya geçirir.

Örneğin değişmeyen metinler için sabit fontlar kullanılırken, aynı metnin değişen birimleri için başka fontlar da kullanabilirsiniz.

Advanced, Customizable Serialization

Tamamen geleneksel sıralamada, en basit seriden en karmaşığına denk barkodlar üretin.

Grafik Aktarımı

Şirket logoları ve ürün resimleri eklemek çok kolay. Bartender en önemli grafik formatlarını desteklemektedir. Ayrıca barkodlarınızı başka yazılım paketlerinde kullanmak için aktarabilirsiniz.

Corel Drow’a aktarılmış bir barkod örneği.

Etiket Uyumları ve Baskıya Hazır Formatlar

Bazı durumlarda bir müşteri ya da bir ajans, özel bir etiket tasarımı isteyebilir. Bu gibi durumlarda eğer talep edilen şeyi üretecek bileşenleri içermiyorsa ortaya bir ‘uyum’ sorunu çıkabilir. Belki de önceden formatı ihtiyacınıza karşılık verecektir.

Endüstriyel Sembol Kütüphanesi

Etiketinizde bir ya da daha fazla sembole mi ihtiyacınız var? Bartender size yüzlerce yüksek kalitede ve ölçülü sembole ulaşmak için kolay yolu sağlarken, sizi onları araştırma veya sizin çizmenizin zahmetinden kurtaracaktır. Kategorilerden istediğiniz sembolü seçebilirsiniz. Örneğin, zehirli madde paketleme ve daha yüzlercesi…

Bartender kullanıma hazır yüzlerce sembol içermektedir.

İş Veri – Girişm Formları

Tasarlamayı planladığınız etiketler son ana kadar değiştirilebilecek nitelikte bilgiler içeriyorsa bunun için etiket istafı yapmanıza gerek yoktur. Bartender bu konuda kullanıcılarına üstün hizmet sunmaktadır. Özelleştirilebilen etiket seçeneklerini kaydeder ve kolayca veri girişi sağlar. Otomatik olarak boş veri alanları oluşturursunuz ve sonrasında gelen bilgilerin girişini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Şifre Koruma

Bazen kullanıcılarınızın etiket tasarımını değiştiremeyeceğinden kesinliğini bilmek çok önemli olmaktadır. Kazayla ya da istenerek, iyi niyetli ya da art niyetle, her ne sebeple olursa olsun barkodunuzdaki en küçük nesne yer değiştirmeleri bile etiketin büyününde kalıcı uygunluk sorunları bırakacaktır. Fakat “print only” modu kolaylıkla Bartender’ınızı değişimlere karşı kilitleyip yetkili olmayan kişilere sadece yazdırma kapısı açık bırakmaktadır.

Visual Basic Script Kullanarak Kendi Özelliklerinizi Ekleyin

Özel veri işleme süreci bazen tek bir alanın bir parçasına ya da bazı belirli alanların koşullu bağlanır. Hatta siz de bir eşitliğin yeniden değerlendirilmesini isteyebilirsiniz. Bu tür durumlar için geliştirilen Bartender’ın Visual Basic temelli”Scripting Assistant”ı programcı olmayanlar için bile çok çeşitli ileri düzeyde veri işleme çözümleri üretir.

Yazıcı Desteği

Halihazırda Windows’un desteklediği laser, ink-jet, dot-matrix yazıcılara ek olarak, biz de sayısız endüstriyel nitelikteki etiketler için kendi gerçek Windows sürücümüzü geliştirdik. Ve tabi ki sürücülerimiz sadece Windows programları ile çalışabilmektedir.

Ulaşılmaz Veri Giriş Yetenekleri

Bartender olağanüstü çeşitlikte kaynaktan veri alabilmektedir.

 • Yazdırma (print) ya da geliştirme esnasında girilen klavye verileri.
 • Otomatik sıralanmış veri dizileri
 • Otomatik zaman ve tarih değerleri.
 • Dört farklı metin formatı
 • SAP IDocs den yapılabilen doğrudan giriş
 • ODBC veri tabanları kullanımı ile gelişmiş veri raporlama özellikleri

Diğer Yazılımlarla Çalışma

Gerçek bir Windows uygulaması olarak düşünülmüş Bartender tasarlanırken, diğer uygulamalarla ortak çalışabilme yeteneğine çok büyük önem vermiştir. Bu sayede çok yönlü veri aktarımı ve Bartender’ın diğer programlardan da kontrol etmenin 3 kolay yolu ortaya çıkmıştır.

 • Etiket verilerinin veri tabanlarından aktarımı
 • Bartender’ın diğer programlardan ve o programlarla birlikte yönetmek
 • Bartender’ın Enterprise Yazılım Uygulamaları ile bütünleştirmek

Her Zaman Daha İyi Olmak !

Bartender’a karşı olan ilginin çok büyük bir ivmeyle artmasına karşılık, mağaralarımızda dinlenmeye çekilmiyoruz. Geliştirme kadrolarımız Bartender’a yeni özellikler yükleyebilmek için her zaman yoğun bir çalışma içindedir. Aşağıda Bartender’ın en son eklenen özelliklerinden bazılarının listesini bulacaksınız.

Çözüm Ortaklarımız